Nápady pro Prahu 7O projektu


Při vzniku projektu Nápady pro 7 jsme se částečně inspirovali u aktivit Městské zásahy, které v minulých letech proběhly např, v Brně, Jablonci, Bratislavě nebo Zlíně. Tyto projekty přinesly prostor, ve kterém se střetávaly nápady profesionálních architektů i prostých občanů na to, jak vylepšit své město - ať už drobným zásahem v podobě nového zábradlí nebo chybějící lavičky u frekventované zastávky, tak v podobě velkých a komplexních realizací, které by změnily tvář celého města.

Druhým zdrojem inspirace jsou projekty jako Chodci sobě, Odkaz pre starostu nebo FixMyStreet, které umožňují občanům hlásit drobné nedostatky v jejich městě - a pokud má dané město osvícené vedení, tak se nejen těmito podněty zabývá a řeší je, ale také občany aktivně k novým postřehům pobízí, protože tím dostává neocenitelnou zpětnou vazbu. Tato spolupráce tak může vést k čistějšímu, pohodlnějšímu nebo bezpečnějšímu městu.

Věříme, že Nápady pro 7 si z obou typů projektů vzaly to dobré a umožní představit jak smělé návrhy na novou tvář některých částí města, tak upozornit na drobné nedostatky, které otravují běžný život.

Koalice pro 7, tedy sdružení kandidátů Strany zelených, České pirátské strany, SNK Evropských demokratů a Nezávislých, se v podzimních volbách uchází o hlasy voličů Prahy 7. Do mapy nápadů jsme přidali více než dvě desítky vlastních nápadů, kterými chceme ukázat, že víme kde město tlačí bota a kde potřebuje vylepšit. Zároveň ale chceme dát slovo vám, obyvatelům Prahy 7, a ukázat tak, že naslouchání a otevřenost vůči vašim nápadům, názorům a podnětům bude základním znakem fungujícího vedení města.

Jen tam, kde spolu lidé o svém okolí dokážou mluvit jako dobří sousedé, se dobře žije. Pojďme prostřednictvím Nápadů pro 7 otevřít dveře lepší Praze 7!

Více o Koalici pro 7 najdete na webu www.koalicepro7.cz